Wystawa Klubu Kwadratowego Koła

Co ma Krzywy Kwadrat do Kwadratowego Koła?


Płynąc wpław przez meandry wyobraźni, w dyslektycznym błędzie, powstał Klub Kwadratowego Koła będący parafrazą Klubu Krzywego Kwadratu. Pierwszy „klub” powstał w latach dziewięćdziesiątych XX wieku i skupiał artystów niezależnych od głównego nurtu płynącego przez kraj. Dzisiejszy, z nie mniejszą siłą łączy skrajne postawy twórcze i pozwala oglądać kwadrat tak by widać było koło.
Zapraszamy na wystawę malarstwa, na której będzie można zobaczyć malarstwo trzech artystów związanych z trójmiastem - Mirosławem Śledziem, Przemysławem Garczyńskim i Kornelem Kowalskim. Każdy z nich prezentuje inny sposób formułowani alegorii czy interpretacji rzeczywistości. Oscylując między geometryczną precyzją a nieuładzonym gestem malarskim znajdujemy wspólny mianownik w charakterystyce malarzy - kolor i odważna forma.
Kuratorem wystawy jest Sebastian Choromański i razem z TuBaza, Fundacja Morze, Gdański Archipelag Kultury i Klub Winda organizuje to wydarzenie.
Prace będzie można zobaczyć w przestrzeni wystawienniczej Gdyńskiej TuBazy.


Przemysław Garczyński -Urodzony w 1988 w Lublinie. W 2018 roku, ukończył malarstwo na ASP w Gdańsku. Zajmuję się malarstwem sztalugowym, rysunkiem, malarstwem ściennym i grafiką. Zatrudniony jako asystent na macierzystej uczelni. Jeden z rysunków artysty znajduje się na księżycu, a cześć obrazów była pokazywana w kraju na wystawach zbiorowych i indywidualnych.
Mirek Śledź
-urodzony w 1961 r. w Gdyni. Zaczął malować w1991r., a dwa lata później, pod wpływem kubistycznej inspiracji wykreował własny styl, w którym wyeliminował wszelkie okrągłości pozostawiając jedynie proste, geometryczne formy. Swój styl określił jako "kwadryzm". Śledź wystawiał się m.in. w Kioto, Yokohamie, Biarritz, Bordeaux, Chicago, Monachium i Wenecji.
Kornel Kowalski
-urodzony w 1985 r. w Gdyni. Nieposkromiony twórca i poszukiwacz inspiracji. W 2018 r. ukończył malarstwo na ASP w Gdańsku. Zajmuje się malarstwem, fotografią, filmem oraz muzyką. Uczestniczył w wielu wystawach zbiorowych i indywidualnych.


Wernisaż :


22.11.2019


godzina 19.00


TuBaza


al. Zwycięstwa 291


Gdynia


 


FB:


https://www.facebook.com/events/828478084252935/


https://www.facebook.com/halotubaza/


Wstęp Wstęp bezpłatny
Kategoria Wystawa