Popołudnie z muzyką

POPOŁUDNIE Z MUZYKĄ W TEATRZE LEŚNYM


 

8 LIPCA GODZ. 17:00


Po południu 8 lipca Teatr Leśny zabrzmi muzyką stworzoną przez wyjątkowych artystów. Zagrają dla nas DanielS w towarzystwie orkiestry pod batutą Darii Dopierały oraz Fractus Sextet. Impreza jest częścią cyklu letnich koncertów w Teatrze Leśnym organizowanych przez Klub Winda – Gdański Archipelag Kultury.

Program:


17:00 -DanielS


18:30 - Fractus Sextet – Piosenki bez słów


(koncert współorganizowany z Wyspą Skarbów-GAK)

 

-----------

INFO O ARTYSTACH:


Daniel "DanielS" Sobiesiak
W 2008 roku, na zlecenie Akademi Muzycznej w Gdańsku wykonał i nagrał utwór pt. "Miserere" Marka Czerniewicza na wiolonczelę solo i orkiestrę kameralną. Wszechstronność upodobań stylistycznych skłoniła go do poszukiwań nowych brzmień, uzyskiwanych na wiolonczeli elektrycznej. Wykorzystując multiefekty i przetworniki gitarowe rozpoczął pracę nad swoimi kompozycjami. Na wiolonczeli, instrumencie, który kojarzy się głównie z wykonawstwem muzyki poważnej, dokonuje fuzji współczesnych stylów i gatunków muzycznych. Od 2005 roku współpracował z wieloma muzykami/grupami, grającymi rock, rock progresywny, ambient a nawet post metal, w myśl zasady "muzyka nie dzieli się na lepszą lub gorszą, lecz na tą, która przenosi istotne treści emocjonalne lub nie". 

 

Daria Dopierała


 


Swoje kwalifikacje w dziedzinie sztuki dyrygenckiej podnosiła uczestnicząc w kursach mistrzowskich pod okiem tak wybitnych dyrygentów jak: Tadeusz Strugała, Gabriel Chmura czy Rafał Jacek Delekta. 

 

FRACTUS SEXTET
 Grzegorz Lewandowski - perkusja

Pierwszy projekt zespołu to „Piosenki bez słów”, czyli wokalna ekspresja przeniesiona na instrumenty - jasny, zdecydowany przekaz ujęty nie słowami, lecz dźwiękami. Premiera projektu miała miejsce w styczniu 2017r. w Studiu im. Janusza Hajduna w Radiu Gdańsk i połączona była z transmisją na żywo. W kwietniu Fractus Sextet rozpoczął prace nad swoją pierwszą płytą o tym samym tytule, dzięki stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego dla Twórców Kultury na rok 2017.

Wszystkie utwory dla Fractus Sextet to kompozycje Beniamina Baczewskiego, który jest jednocześnie również liderem i basistą zespołu. Jest to młody kompozytor, urodzony w Gdańsku, absolwent tutejszej Akademii Muzycznej, który dał się poznać trójmiejskiej publiczności dzięki wygranej w plebiscycie Młodych Twórców Miasta Gdańska w Dziedzinie Kultury w 2015r.

 

 

Patronat medialny:


trojmiasto.pl

Radio Gdańsk


gdańsk.pl

  

 

Wstęp Wstęp płatny
Kategoria Muzyka