Winda - Gdański Archipelag Kultury.

Zadaniem Klubu jest integracja wokół działań twórczych (teatr, muzyka, plastyka) ludzi w różnym wieku, o różnych doświadczeniach i drogach życiowych. Proponowane przez nas imprezy, zajęcia i projekty adresowane są do szerokiego wachlarza odbiorców, również osób niepełnosprawnych.


Winda - Gdański Archipelag Kultury jest organizatorem  m.in. następujących festiwali i przeglądów:

teatralnych:  Festiwal Sztuk Autorskich WINDOWISKO, Spotkania Trójmiejskich Teatrów Niezależnych

muzycznych: Gdańskie Noce Jazsowe, Wrzeszczańskie Dni Muzyki Organowej

  
Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, podaj adres e-mail:

archiwum

archiwum

Salonik Multukulturowy - podróże po Ameryce Południowej


Data: 16 kwietnia 2016 zł

Salonik Multikulturowy

- podróże po Ameryce Południowej

16 kwietnia

godz.17:00

 

 

miejsce: Winda-Gdański Archipelag Kultury

               ul. Racławicka 17 (wejście od ul. Klonowicza)

               Gdańsk-Wrzeszcz

Organizator: Winda – Gdański Archipelag Kultury

wstęp wolny

 


W programie:

Marcin Stencel – opowieści podróżnika: "Ameryka Południowa poza utartym szlakiem"

Michał Kochańczyk – wernisaż wystawy zdjęć z podróży: „Koloryt Ameryki Południowej

Kasia Mystkowska – opowieści podróżnika: „W POGONI ZA MARZENIAMI,

czyli półtora miesiąca w Ameryce Południowej”

 

JUAN FELIPE ALVARADO  / Kolumbia - „Histora de un amor” - koncert                          

 

 

Więcej informacji..

Marcin Stencel

W ramach prelekcji opowie o trekkingu do ostatniej stolicy Inków - Vilcabamby, Święcie Krzyża w Boliwii oraz ostatniej wyprawie tratwą (250 km) po Rio Madidi (Park Narodowy Madidi w Boliwii).

 www.karinaimarcin.pl

 

Michał Kochańczyk

Jest doświadczonym podróżnikiem; przemierzył większość pustyń na świecie, wędrował przez wilgotne lasy równikowe, odkrywał ruiny preinkaskie w dorzeczu Ucayali, w czasie polarnej zimy przewędrował kilkaset kilometrów na nartach na Spitsbergenie, przepłynął w poprzek Bałtyk na drewnianej tratwie, spłynął w Amazonii za pomocą wioseł środkowy odcinek rzeki Xingu. W czasie swoich licznych podróży kopał złoto w Amazonii, pracował na plantacjach pieprzu i herbaty w Kerali w Indiach. Swoje wyprawy opisywał we wielu czasopismach, w lokalnej telewizji w Gdańsku zrealizował 60 podróżniczych programów telewizyjnych, jego film o wyprawie na Annapurnę był emitowany w pierwszych programie Telewizji Polskiej; podczas wyprawy na Kongur Shan najwyższy szczyt Pamiru Chińskiego w Sinciangu zrealizował film dokumentalny.

www.kochanczyk.pl

 

Kasia Mystkowska

Opowie o najciekawszych miejscach oraz mieszkańcach Kolumbii, Ekwadoru i Peru. Dowiemy się również o tym jak podróżować najtaniej oraz (co często jest pomijane w prezentacjach) o ciemnych stronach podróżowania. 

 

Juan Felipe Alvarado

Wyrazisty i wszechstronny głos, który zabierze nas w podróż po Ameryce Południowej. Usłyszymy wachlarz piosenek, które przekraczają granice i nie przemijają z czasem.

Juan Felipe Alvarado jest absolwentem wydziału muzyki Uniwersytetu EAFIT w Medellin w Kolumbii. Tam w 2002 roku rozpoczął kształcenie wokalne pod kierunkiem profesor Danaili Hristovy z Bułgarii, a następnie profesora Detlefa Scholza z Niemiec.

W listopadzie 2006 roku był jednym z laureatów IX Festiwalu „Ópera y Zarzuela al Parque” w Bogocie. W grudniu 2011 i styczniu 2012 roku został zaproszony przez Chór Mundus Cantat do interpretacji partii solowej utworu "Navidad Nuestra" argentyńskiego kompozytora Ariela Ramireza w Sopocie i w Gdańsku.

Przez pięć lat był dyrygentem chóru Cantabile w Medellin, z którym w 2013 roku wziął udział w Festiwalu Chóralnym Mundus Cantat w Sopocie.

Założył znaną w Kolumbii grupę muzyczną Montecarlo Producciones.