Winda - Gdański Archipelag Kultury.

Zadaniem Klubu jest integracja wokół działań twórczych (teatr, muzyka, plastyka) ludzi w różnym wieku, o różnych doświadczeniach i drogach życiowych. Proponowane przez nas imprezy, zajęcia i projekty adresowane są do szerokiego wachlarza odbiorców, również osób niepełnosprawnych.


Winda - Gdański Archipelag Kultury jest organizatorem  m.in. następujących festiwali i przeglądów:

teatralnych:  Festiwal Sztuk Autorskich WINDOWISKO, Spotkania Trójmiejskich Teatrów Niezależnych

muzycznych: Gdańskie Noce Jazsowe, Wrzeszczańskie Dni Muzyki Organowej

  
Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, podaj adres e-mail:

archiwum

archiwum

Salonik Multikulturalny - Opowieści o Bliskim Wschodzie


Data: 19 kwietnia 2013 zł

Salonik został wymyślony po to by dotykać zagadnień dotyczących

wielokulturowości świata. Tym razem postanowiliśmy zając się tematyka Bliskiego Wschodu.

 

 

19 kwietnia

godz. 18:00

miejsce: Winda-Gdański Archipelag Kultury, ul. Racławicka 17 (wejście od ul. Klonowicza) Gdańsk Wrzeszcz

wstęp wolny / koncert wstęp 10 zł

 

 

W programie:

 

Paweł Graczyk – Wróg u bram

Będziemy mieli okazję posłuchać podróżniczej relacji młodego medyka Pawła Graczyka starającego się pomóc uchodźcom zrozumieć panującą sytuację. Podczas spotkania zaprezentowane zostaną m.in wywiady z syryjskimi rebeliantami w Jordanii, palestyńskie obozy uchodźców, konflikt izraelsko-palestyński.

Wszystko zostało zarejestrowane w czarno-białej fotografii analogowej. Pokaz nie udziela kompleksowych odpowiedzi, a wręcz pozostawia widza w konsternacji.

więcej na www.pawelgraczyk.pl

http://tnij.org/vaij

 

Wernisaż wystawy: Jarka Łukaszewicza - Izrael - tu i teraz 

Podczas wieczoru odbędzie się również wernisaż wystawy Jarka Łukaszewicza

Jarek Łukaszewicz - Fotograf (rocznik 1966): studiował na Uniwersytecie Jagiellońskim matematykę i filmoznawstwo. Realizował projekty fotograficzne we Francji, w Polsce, Niemczech, Izraelu, Belgii i Chorwacji, oraz w Czechach i na Słowacji. Miał wystawy w Niemczech (Berlin, Flensburg), we Francji (Lannion) i w Izraelu (Tel Aviv). Nasza wystawa to jego debiut w Polsce.

"Izrael - tu i teraz" to kolekcja 50 fotografii z Izraela, fotografii przedstawiających codzienne życie mieszkańców nowoczesnego Tel Aviv-u i konserwatywnej Jerozolimy, portrety mieszkańców małych wsi (Bat-Ayin, Karcur) i historycznych miast położonych nad Morzem Śródziemnym (Jaffa, Hajfa, Akko).

 

Koncert jazzowy: ALMOST  JAZZ  GROUP

godz: 20.00 

Paweł Nowak - akordeon / akordina

Ignacy Jan Wiśniewski - fortepian

Tomasz Nowik - kontrabas

Roman Ślefarski - perkusja

Stanisław Danielewicz o zespole:„Na początku roku 2012 czterech gentlemanów podjęło mocne postanowienie, by połączyć swoje doświadczenia i umiejętności, idąc tropem stylistyk niekoniecznie bardzo awangardowych, za to wymagających precyzji, błyskotliwej techniki instrumentalnej i szerokiej znajomości tradycji muzycznej. Przewrotna nazwa ALMOST JAZZ GROUP dobrze pokazuje kierunek usiłowań- owa czwórka gra jazz, ale krąg odbiorców muzyki z tak szerokimi odniesieniami, nie ogranicza się do fanów mainstreamowego jazzu. W kręgu zainteresowań są zarówno starannie dobierane standardy, jak i własne kompozycje Nowaka i Wiśniewskiego. Akordeonista Paweł Nowak z klasycznym wykształceniem i praktyką wykonawczą w wielu gatunkach, (np. muzyka klezmerska, francuskie musette, tango argentyńskie), debiutował na scenie jazzowej u boku znakomitego klarnecisty Emila Kowalskiego. Podobnie zaczynał, grając z tym wybitnym klarnecistą, swą karierę jazzową Ignacy Jan Wiśniewski, (a jakże, również rasowy klasyk, ale też absolwent klasy jazzowego fortepianu u samego Włodzimierza Nahornego w gdańskiej Akademii Muzycznej i obecnie wykładowca kierunku Jazz i Muzyka Estradowa). Roman Ślefarski, gdy tylko przeprowadził się do Trójmiasta, (to romantyczna historia, ale nie będę jej tu opowiadał), szturmem wszedł do tak wielu składów sesyjnych, że wymieniając je, musiałbym wspomnieć prawie całą czołówkę trójmiejskiego jazzu. Podobnie basista Tomasz Nowik - jest zapraszany przez najlepszych, jest muzykiem wręcz rozrywanym, a o jego klasie świadczy choćby to, że grywał z saksofonistą Maciejem Sikałą, o którego wymaganiach wobec współpracowników krążą barwne opowieści... Słuchając koncertu ALMOST JAZZ GROUP uczestniczą Państwo w spotkaniu z muzykami cieszącymi się, że swoje umiejętności oddają w posiadanie sztuce pięknej, wytwornej, eleganckiej i zmysłowej. Dodatkowym smaczkiem jest natomiast użycie przez Pawła Nowaka bardzo rzadko wykorzystywanego, w Polsce prawie nieznanego, instrumentu o nazwie akordina, który rozbrzmiewa m.in. w utworach Elm i The Tree.”

 

 -------------------------

patronat: trojmiasto.pl

Jarek Łukaszewicz dziękuje Fundacji Czujnik