Winda - Gdański Archipelag Kultury.

Zadaniem Klubu jest integracja wokół działań twórczych (teatr, muzyka, plastyka) ludzi w różnym wieku, o różnych doświadczeniach i drogach życiowych. Proponowane przez nas imprezy, zajęcia i projekty adresowane są do szerokiego wachlarza odbiorców, również osób niepełnosprawnych.


Winda - Gdański Archipelag Kultury jest organizatorem  m.in. następujących festiwali i przeglądów:

teatralnych:  Festiwal Sztuk Autorskich WINDOWISKO, Spotkania Trójmiejskich Teatrów Niezależnych

muzycznych: Gdańskie Noce Jazsowe, Wrzeszczańskie Dni Muzyki Organowej

  
Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, podaj adres e-mail:

archiwum

archiwum

Love Art 2014


Data: 15 lutego 2014 zł

Love Art, czyli antywalentynki

Miłość na gorąco

15 lutego

godz. 18:00

miejsce: Winda – Gdański Archipelag Kultury

wstęp: 16 zł / para (znajomych, przyjaciół też się liczy)

             12 zł /osoba       

 

 

W programie:

- Spektakl „WITH-IN” - solo Agnieszki Kamińskiej

- Wystawa karykatur oraz portretowanie miłości na gorąco – Łukasz Szostak

- Królewna Grzeszka i Czterdziestu Rozpustników czyli poezja praktyczna i łatwa  (tak, jak miłość).

   - Barbara Piórkowska,  Weronika Wróbel

- koncert zespołu Midnight Cafe

 

 

Informacje o twórcach:

WITH-IN  - Spektakl solowy Agnieszki Kamińskiej

To spektakl o fenomenie narodzin - w wielości znaczeń tego słowa. Narodziny - jako początek idei. Narodziny - jako pojawienie się nowego życia, powołanie nowej istoty do życia na świecie. Narodziny - jako świadome stwarzanie życia od nowa. Spektakl zrealizowano w ramach stypendium Urzędu Miasta Gdańska. Współproducentem spektaklu jest Winda – GAK.

 Choreografia, wykonanie: Agnieszka Kamińska.


Łukasz Szostak

Karykatura jest moją pasją od ponad 15 lat. Jestem członkiem Stowarzyszenia Polskich Artystów Karykatury. Moje prace regularnie ukazują się w prasie ogólnopolskiej  i regionalnej. Na swoim koncie mam też publikacje m.in. w "Gazecie Wyborczej" oraz na wprost.pl, a także autorski cykl komiksów w tygodniku "Express do Kawy".

 

Królewna Grzeszka i Czterdziestu Rozpustników czyli poezja praktyczna i łatwa  (tak, jak miłość).  Barbara Piórkowska,  Weronika Wróbel

Show poetycki jest rodzajem występu, w którym nudne i trudne, a także zazwyczaj kompletnie niezrozumiałe dla przeciętnego człowieka wiersze nabierają sensu i lekkości. Dzieje się tak za sprawą szokującej oprawy scenicznej tekstów. Artystkom towarzyszą działania performatywne typu rzucanie kapustą lub jazda na rowerze pomiędzy elementami widowni – na tle zdjęć przystojnych plażowiczów (również rzucanych - na płasko z projektora). Zwłaszcza utwory o miłości lepiej prezentować w powyższy sposób, użycie kapusty czy roweru znacznie upraszcza bowiem odczytywanie skomplikowanej symboliki współczesnej poezji. Pomaga też  zostać przy zdrowych zmysłach, gdy przez przypadek usłyszy się o czymś naprawdę poważnym. 

Prosimy o czerwony lub różowy akcent w ubiorze, może być nawet serce w butonierce lub rozpusta origami.

 

Midnight Cafe powstał w 2005 roku w angielskim mieście York. Tworzyło go dwóch gitarzystów: Tomasz Gos i Krzysztof Kowalik. Duet grał między innymi w miejscowych pubach oraz na uniwersytetach w Yorku i w Hull. Od samego początku repertuar grupy był bardzo zróżnicowany stylistycznie: od bluesa, poprzez jazz po utwory o charakterze latynoamerykańskim. W 2008 roku zmienił się skład duetu i miejsce koncertowania grupy: z angielskiego Yorku na Trójmiasto. Miejsce Krzysztofa Kowalika zajął Krzysztof Przybyszewski grający na harmonijce ustnej. Później do zespołu dołączył także basista, Michał Piotrowski. Grupa zawiesiła działalność w 2011 roku. Od stycznia 2013 roku zespół Midnight Cafe tworzy dwóch gitarzystów: Tomasz Gos i Ireneusz Pestka oraz Jacek Pelc (instrumenty perkusyjne). Grupa charakteryzuje się stylistycznie zróżnicowanym repertuarem. Autorskie utwory wykonywane są na gitarach klasycznych, akustycznych i elektrycznych a podstawowym instrumentem perkusyjnym jest djembe.

Ważną rolę odgrywa improwizacja.

 

-----------------

patronat: trojmiasto.pl