Winda - Gdański Archipelag Kultury.

Zadaniem Klubu jest integracja wokół działań twórczych (teatr, muzyka, plastyka) ludzi w różnym wieku, o różnych doświadczeniach i drogach życiowych. Proponowane przez nas imprezy, zajęcia i projekty adresowane są do szerokiego wachlarza odbiorców, również osób niepełnosprawnych.


Winda - Gdański Archipelag Kultury jest organizatorem  m.in. następujących festiwali i przeglądów:

teatralnych:  Festiwal Sztuk Autorskich WINDOWISKO, Spotkania Trójmiejskich Teatrów Niezależnych

muzycznych: Gdańskie Noce Jazsowe, Wrzeszczańskie Dni Muzyki Organowej

  
Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, podaj adres e-mail:

archiwum

archiwum

Leszek Kułakowski POLONICA


Data: 13 października 2012 zł
13 października
godz: 19:00
Kościół NMP Matki Odkupiciela -  ul. Sobótki 20,  Gdańsk-Wrzeszcz
wstęp wolny

Program koncertu: utwory zaaranżowane przez Leszka Kułakowskiego: F.Chopin,- Preludia op.28 h-moll,e-moll,Marche funebre op. posth, S.Moniszko-Prząśniczka, W.AMozart-Marsz turecki, Lacrimosa, Icz. Symfonii g-moll, H. Wars-Miłość ci wszystko wybaczy, Skaldowie-Cała jesteś w skowronkach.

wystąpią:
Leszek Kułakowski  Classic Trio & Quartet Q4Q

Leszek Kułakowski Classic Trio
w składzie:
Leszek Kułakowski - leader, fortepian
Jacek Pelc- perkusja
Piotr Kułakowski – kontrabas

Quartet smyczkowy Q4Q
w składzie:
Tomasz Gołębiewski    - I skrzypce         
Przemysław Nawrocki - II skrzypce   
Mateusz Bocheński - altówka
Adam Szczurka - wiolonczela

Leszek Kułakowski należy bez wątpienia do elity polskich artystów jazzowych. Kreatywna, charyzmatyczna osobowość, wielki talent i ogromny potencjał twórczy sprawia, że od lat współpracuje z wieloma czołowymi postaciami polskiego jazzu i koncertuje na najważniejszych festiwalach jazzowych w kraju i zagranicą. Jest pomysłodawcą i inspiratorem Komeda Jazz Festival , który prowadzi od 1996 roku do dziś. Jego płyty (m.in. Katharsis„Missa Miseri Cordis”) daje tworzonym przez Niego zespołom możliwość udziału w eksperymentach związanych zarówno z małymi formami kameralnymi, jak i wielkimi przedsięwzięciami orkiestrowymi łączącymi klasykę z jazzem. Jest jednym z niewielu kompozytorów na świecie z sukcesem  syntetyzującym  muzykę artystyczną  i jazz.


Kwartet Q4Q to zespół grający razem od 2006 roku. Liderem zespołu jest  Tomasz Gołębiewski, koncertmistrz Orkiestry Filharmonii Łódzkiej,  który przez 14 lat tworzył znany i ceniony Rubinstein Quartet. Doświadczenie tam zdobyte oraz solidna praca z trójką artystów tej samej orkiestry, zaowocowało już wieloma koncertami. Kwartet Q4Q to nie tylko muzyka klasyczna, to dobre opracowania najlepszych aranżerów, to wspólne propozycje z polskimi jazzmanami min. z Michałem Urbaniakiem, Leszkiem Kułakowskim, Krzysztofem Herdzinem, Krzesimirem Dębskim,  Pawłem Serafińskim, a także  z zespołami rockowymi
( Blue Cafe i The Bootels).