Winda - Gdański Archipelag Kultury.

Zadaniem Klubu jest integracja wokół działań twórczych (teatr, muzyka, plastyka) ludzi w różnym wieku, o różnych doświadczeniach i drogach życiowych. Proponowane przez nas imprezy, zajęcia i projekty adresowane są do szerokiego wachlarza odbiorców, również osób niepełnosprawnych.


Winda - Gdański Archipelag Kultury jest organizatorem  m.in. następujących festiwali i przeglądów:

teatralnych:  Festiwal Sztuk Autorskich WINDOWISKO, Spotkania Trójmiejskich Teatrów Niezależnych

muzycznych: Gdańskie Noce Jazsowe, Wrzeszczańskie Dni Muzyki Organowej

  
Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, podaj adres e-mail:

archiwum

archiwum

Gdańskie Kawiarnie Jazzowe: Michał Ciesielski


Data: 5 stycznia 2013 zł

Gdańskie Kawiarnie Jazzowe: Michał Ciesielski

 

5 stycznia

godz: 19:19

wstęp: 20 zł / 10 zł ulg

miejsce: Winda-Gdański Archipelag Kultury

               ul. Racławicka 17 (wejście od ul. Klonowicza) Gdańsk-Wrzeszcz

 

 

Cykl Gdańskie Kawiarnie Jazzowe rozpoczynamy koncertem fortepianowym Michała Ciesielskiego, który wykona 10 własnych kompozycji. Młodego muzyka, mieliśmy już okazję gościć w Teatrze Leśnym podczas Gdańskich Nocy Jazsowych.

 

Michał Ciesielski kompozytor, aranżer i pianista jazzowy. Ukończył z wyróżnieniem studia licencjackie na specjalności Kompozycja i aranżacja jazzowa na AM w Gdańsku w klasie prof. Leszka Kułakowskiego. Obecnie student Instytutu Jazzu w Katowicach. Michał ma na swoim koncie kilkadziesiąt autorskich kompozycji i aranży na przeróżne składy (od tria fortepianowego, przez kwartet smyczkowy, zespół wokalny, po big band i orkiestrę symfoniczną) w różnych stylistykach (jazz, muzyka poważna, pop, funk, gospel, muzyka do sztuk teatralnych i do filmu). Laureat licznych nagród (międzynarodowy konkurs kompozytorski im. Krzysztofa Komedy w Słupsku, Europejskie Integracje Muzyczne w Żyrardowie, Fama 2011). Jako pianista jazzowy występował w całej Polsce z licznymi składami, w tym z zespołem Unknown Quartet, w którym gra i dla którego komponuje.