Winda - Gdański Archipelag Kultury.

Zadaniem Klubu jest integracja wokół działań twórczych (teatr, muzyka, plastyka) ludzi w różnym wieku, o różnych doświadczeniach i drogach życiowych. Proponowane przez nas imprezy, zajęcia i projekty adresowane są do szerokiego wachlarza odbiorców, również osób niepełnosprawnych.


Winda - Gdański Archipelag Kultury jest organizatorem  m.in. następujących festiwali i przeglądów:

teatralnych:  Festiwal Sztuk Autorskich WINDOWISKO, Spotkania Trójmiejskich Teatrów Niezależnych

muzycznych: Gdańskie Noce Jazsowe, Wrzeszczańskie Dni Muzyki Organowej

  
Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, podaj adres e-mail:

archiwum

archiwum

Gdańskie Kawiarnie Jazzowe: Adam Kowalewski & Piotr Wyleżoł


Data: 10 stycznia 2014 zł

Gdańskie Kawiarnie Jazzowe: Adam Kowalewski & Piotr Wyleżoł

10 stycznia 2014
godz: 19:19
miejsce: Winda-Gdański Archipelag Kultury ul. Racławicka 17 Gdańsk Wrzeszcz
wstęp: 20 zł w przedsprzedaży/ 30 zł w dniu koncertu

Zakupu biletów można dokonywać w siedzibie Winda-GAK przy ul. Racławickiej 17 Gdańsk Wrzeszcz, w dni powszednie od godz. 9:00 do 16:00 (w soboty i niedziele oraz dni świąteczne Klub Winda jest nieczynny). e-mail: winda@gak.gda.pl, tel: 58-344-77-93

(Wejście do budynku znajduje się od strony ul. Klonowicza, mapkę z lokalizacją można znaleźć na naszej stronie winda.gda.pl w zakładce „KONTAKT”.)


Adam Kowalewski & Piotr Wyleżoł - projekt/płyta „For you”

Adam Kowalewski – kontrabas
Piotr Wyleżoł - fortepian


…„Muzyka na płycie nie goni za nowością, nie sili się na eksperymenty, nie ulega modom. Artyści są zakochani w jazzowej tradycji, a ich język zbudowany jest na solidnej podstawie muzyki klasycznej. (…) W rezultacie otrzymujemy materiał cudownie wręcz zagrany, pełen wyśmienitych kompozycji w większości pióra Adama Kowalewskiego, których świeżość polega w głównej mierze na bezpretensjonalności i szczerości wypowiedzi. Napisane przez Kowalewskiego dla ukochanej żony „Cause I love You” czy dla corki „Lullaby for You”, otwierające album, swoim filigranowym pięknem po prostu wbiły mnie w fotel już od pierwszych minut słuchania tej płyty.”…
(z recenzji płyty „For you” (Top Note), Maciej Nawrotny, Jazz Press, listopad 2013)


Informacje o twórcach:


Adam Kowalewski - absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozywkowej (kontrabas) Akademii Muzycznej w Katowicach, gdzie obecnie jest wykładowcą. Współpracował z czołówką polskich muzyków jazzowych takich jak: J. Muniak, J. Ptaszyn Wróblewski, T. Szukalski, T. Stańsko, L. Możdżer, A. Pierończyk, J. Śmietana. Występował również u boku takich międzynarodowyh gwiazd jak B. Maupin, E. Henderson, G. Bartz, J. Abercrombie, J. Purcell, K. Mahpgany, S. McCraven, J. Gross, S. Hamilton, D. Jackson, D. Castellano, K. Krog, A. Mandorff, W. Puschnig, D. Friedman, T. Otenel, R. Jones.


Piotr Wyleżoł - jeden z najlepszych polskich pianistów. Absolwent Wydziału Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach w 2001 roku. W czasie studiów laureat wielu nagród, m.in. międzynarodowego konkursu improwizacji jazzowej w Katowicach oraz Jazz Juniors w Krakowie. Otrzymał Klucz do Kariery na Pomorskiej Jesieni Jazzowej a także nagrodę indywidualną dla najlepszego instrumentalisty na festiwalu „Jazz nad Odrą”. Występował na wielu festiwalach (m.in. „Jazz Baltica”, „Leverkusen Jazz Tage”, „Jazz Jamboree”) i salach koncertowych ( jak Royall Albert Hall w Londynie czy „Olympia” w Paryżu ) kilkudziesięciu krajów świata. Od początku kariery lider własnych formacji. Ma w dorobku 5 autorskich płyt oraz kilkadziesiąt nagranych z innymi artystami i liczba ta stale rośnie. Współpracuje z wieloma wybitnymi artystami jak Janusz Muniak, Nigel Kennedy, Jarosław Śmietana, Ewa Bem, Tomasz Stańko, Edd Shuller, Billy Hart, Adam Pierończyk, Aga Zaryan. Poza działalnością koncertową od 2008 roku prowadzi klasę fortepianu jazzowego na Akademii Muzycznej w Krakowie.