Winda - Gdański Archipelag Kultury.

Zadaniem Klubu jest integracja wokół działań twórczych (teatr, muzyka, plastyka) ludzi w różnym wieku, o różnych doświadczeniach i drogach życiowych. Proponowane przez nas imprezy, zajęcia i projekty adresowane są do szerokiego wachlarza odbiorców, również osób niepełnosprawnych.


Winda - Gdański Archipelag Kultury jest organizatorem  m.in. następujących festiwali i przeglądów:

teatralnych:  Festiwal Sztuk Autorskich WINDOWISKO, Spotkania Trójmiejskich Teatrów Niezależnych

muzycznych: Gdańskie Noce Jazsowe, Wrzeszczańskie Dni Muzyki Organowej

  
Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, podaj adres e-mail:

archiwum

archiwum

Baba w Babie - impreza z okazji Dnia Kobiet


Data: 8 marca 2014 zł

Baba w Babie - impreza z okazji Dnia Kobiet

8 marca 2014

godz. 18:00

miejsce: Winda – Gdański Archipelag Kultury

wstęp: kobiety wolny

             mężczyźni 10 zł

 

 

 

W programie:

- spektakl Teatru Błękitna Sukienka

- wernisaż wystawy „Kobiety Kobietom”:

   Edyta Hul, malarstwo

   Alicja Buławka - Fankidejska, rysunek

   Iwona Jurkiewicz, ceramika

   Adriana Sitkiewicz, rzeźba

-pokaz tańca flamenco Studio Tańca La Pasion

- rozmowa z udziałem twórców i zaproszonych gości:

  „Zawartość baby w babie”

   moderator: Marzena Bakowska – Radio Gdańsk

- koncert Blue Sounds

   w składzie:

   Joanna Karkoszka-wokal, gitara
   Jacek Cichocki - akordeon, instrumenty klawiszowe
   Jarek Szajerski - bas
   Wojtek Hamkało - gitara
   Tomasz Karkoszka - perkusja

 

 

Teatr Błękitna Sukienka to teatralna przestrzeń kobiet dojrzałych, odważnych, lecz niespokojnych; głęboko odczuwających potrzebę twórczości; poszukujących podczas wielomiesięcznych zajęć warsztatowych – siebie, i formy dla swoich pieśni…Błękitna Sukienka to wspólnota kobiet, które się zatrzymują... żeby zabić pośpiech. Błękitna Sukienka to praca nad spektaklem w oparciu o doświadczenia, dyskusje i improwizacje kobiet; zapis ich energii, mocy, mądrości i …bezbronności.

Błękitna Sukienka to teatr poszukujący, nie nastawiony na kulturowe mody. Tworzący własny, oryginalny, głęboko symboliczny język teatralny. Tworzą go pasjonatki teatru, aktorki-amatorki. Zainteresowane w tym samym stopniu własnym rozwojem, co poszukiwaniem formy, najgłębiej i najlepiej mówiącej o PRAWDZIE kobiet. Ale też PRAWDZIE w ogóle… z perspektywy kobiet.

 

Wystawa: „Kobiety Kobietom”

Alicja Buławka – Fankidejska jest absolwentką Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Gdyni- Orłowie (1998- 2003). Uzyskała tytuł zawodowy plastyk w zakresie specjalności formy użytkowe ze specjalizacją snycerstwo. Studiowała na Wydziale Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku w latach 2005- 2010.Dyplom rzeźbiarski obroniła w pracowni prof. Sławoja Ostrowskiego, aneks z ceramiki artystycznej zrealizowała w pracowni prof. Teresy Klaman, aneks z rysunku w pracowni prof. Janiny Rudnickiej.

Edyta Hul - edukacja: 2002 - 2006 Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Olsztynie. Specjalizacja oraz dyplom z Reklamy Wizualnej. 2006 – 2007 Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie, kierunek- Edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych 2007 – 2012 Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku, na kierunku Malarstwo, specjalizacja grafika

warsztatowa – Litografia. Dyplom pt. „Wizerunki Zoomorficzne” pod kierunkiem Prof. Mieczysława Olszewskiego; Aneks artystyczny pod kierunkiem Prof. Zbigniewa Gorlaka; praca pisemna pt. „Wejrzenie” pod kierunkiem dr Michała Woronieckiego.

Iwona Jurkiewicz w 2003r. ukończyła Liceum Sztuk Plastycznych im.Bernarda Morando w Zamościu ze specjalności formy użytkowe, specjalizacja ceramika artystyczna. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku na Wydziale Rzeźby. Dyplom w 2009r. w pracowni prof. Sławoja Ostrowskiego, specjalność ceramika artystyczna w pracowni prof. Teresy Klaman.

Adriana Sitkiewicz ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Krakowie w 2002 roku. W 2006 roku otrzymała stypendium w ramach Socrates-Erasmus w Accademia di Belle Arti di Brera. Jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych, dyplom na Wydziale Rzeźby w pracowni prof. Józefa Sękowskiego w 2007 roku.

 

Studio Tańca La Pasion Szkoła,  której założycielką oraz główną animatorką jest Beata Jasnoch  istnieje w Trójmieście już od 11 lat. Uczennice La Pasion  z wielką pasją oddają się podnoszeniu swoich tanecznych umiejętności nie tylko w zakresie tańca flamenco ale również: tańca brzucha, tribal, baletu, tańca jazzowego.

Studio Tańca La Pasion to szkoła bardzo przyjazna kobietom,  w której panuje rodzinna atmosfera i gdzie miejsce dla siebie znajdują osoby w każdym wieku i na każdym etapie rozwoju tanecznego.

 

Blue Sounds - Zespół powstał w roku 1999 we Włocławku. Znany jest przede wszystkim polskiej publiczności bluesowej, chociaż dzisiaj śmiało można powiedzieć, że muzyka Blue Sounds, ewaluując przez lata, bardzo odbiega od bluesa klasycznego, od bluesa w ogóle.  Do repertuaru, który złożony jest przede wszystkim z kompozycji własnych, wnosi własne upodobania i fascynacje. Każdy z muzyków to indywidualność, ale utwory w ostatecznej formie zachowują specyficzne brzmienie i charakter, tworząc niepowtarzalny styl zespołu, a także ciepły i zarazem pełen energii klimat koncertów. "(...)Główną postacią jest tutaj wokalistka, prawdziwie, bez udawanego dramatyzmu śpiewająca bardzo osobiste w treści - także napisane przez siebie - teksty. Joanna Karkoszka czyni to nader przekonująco, naturalnym dla bluesa, a nawet jazzu głosem..."(Jazz Forum 4-5/2006).

Więcej Blue Sounds na www.bluesounds.pl

 

Patronat medialny: trojmiasto.pl