Winda - Gdański Archipelag Kultury.

Zadaniem Klubu jest integracja wokół działań twórczych (teatr, muzyka, plastyka) ludzi w różnym wieku, o różnych doświadczeniach i drogach życiowych. Proponowane przez nas imprezy, zajęcia i projekty adresowane są do szerokiego wachlarza odbiorców, również osób niepełnosprawnych.


Winda - Gdański Archipelag Kultury jest organizatorem  m.in. następujących festiwali i przeglądów:

teatralnych:  Festiwal Sztuk Autorskich WINDOWISKO, Spotkania Trójmiejskich Teatrów Niezależnych

muzycznych: Gdańskie Noce Jazsowe, Wrzeszczańskie Dni Muzyki Organowej

  
Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, podaj adres e-mail:

archiwum

archiwum

330 urodziny Jana Sebastiana Bacha


Data: 21 marca 2015 zł

330 urodziny Jana Sebastiana Bacha
21 marca 2015
godz. 19:00
miejsce: Kościół pw. Matki Odkupiciela („kościół garnizonowy”) Gdańsk Wrzeszcz

wstęp wolny

Koncert na instrumentach historycznych organizowany w ramach obchodów Roku Bachowskiego.

  

Wystąpią:
Hanna Kwiatkowska - sopran
oraz
SILVA RERUM arte
Maja Miro-Wiśniewska - flet traverso
Karolina Koślacz - viola da gamba
Małgorzata Skotnicka - klawesyn

W programie: 
wybór części z kompozycji:
Sonata D-dur na violę da gamba i klawesyn obligato BWV 1028
Sonata e-moll na flet i basso continuo BWV 1034
III Suita francuska h-moll na klawesyn solo BWV 814

oraz arie:
Bist du bei mir z Notatnika Anny Magdaleny Bach BWV 508
Was Gott thut, das ist wohl gethan  z Kantaty BWV 100
Ich folge dir gleichfalls z Pasji wg św. Jana BWV 245
Seele, deine Specereien z Oratorium Wielkanocnego BWV 249

 

informacje o twórcach:


Hanna Kwiatkowska
Jest absolwentką Wydziału Wokalno – Aktorskiego Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie śpiewu prof. Katarzyny Rymarczyk. Studia ukończyła z wyróżnieniem. W trakcie studiów brała udział w realizacji oper i operetek: „Koronacja Poppei” Monteverdiego (Drusilla), „Straszny Dwór” Moniuszki (Hanna), „Wiedeńska krew” Straussa (Franzi).
W 2011 roku ukończyła Studia Podyplomowe w zakresie wokalistyki barokowej.
Uczestniczyła również w licznych kursach wokalnych, doskonaląc swój warsztat pod okiem tak znakomitych śpiewaków jak: Paul Esswood, Ryszard Karczykowski, Francesca Roig, Marek Rzepka i Irene Argustiene.
Koncertuje w kraju i za granicą, a jej szeroki repertuar obejmuje zarówno dzieła muzyki oratoryjnej, kantatowej, operowej oraz liczne pieśni.
Od 2006 roku związana z Cappellą Gedanensis jako solistka bierze udział w licznych wydarzeniach artystycznych (m.in. festiwale, tournee, nagrania płyt) odnosząc sukcesy na scenach krajowych i zagranicznych.


SILVA RERUM arte
Silva Rerum (”Las Rzeczy”) w tradycji staropolskiej to rodzinna księga rzeczy wartych utrwalenia w pamięci, tworzona z dnia na dzień, zgodnie z biegiem rodzinnej historii. Księgi takie powstawały w polskich domach szlacheckich począwszy od XVI aż do końca XVIII wieku.
SILVA RERUM arte wykonuje komnatową i sakralną muzykę osiemnastowiecznej Europy, wyłącznie na instrumentach historycznych. Siedzibą SILVA RERUM arte jest Gdańsk.
Muzycy SILVA RERUM arte są absolwentami wydziałów muzyki dawnej uczelni muzycznych w Krakowie, Warszawie, Gdańsku, Amsterdamie, Brukseli, Utrechcie. Zespół, w zależności od repertuaru, koncertuje w składach 3 - 9cioosobowych, niejednokrotnie zapraszając do współpracy specjalistów z Czech, Węgier, Francji, Niemiec czy Japonii. Muzycy SILVA RERUM arte są także wykładowcami Podyplomowego Studium Muzyki Dawnej na Akademii Muzycznej w Gdańsku.
Zespół brał udział w wielu festiwalach muzyki dawnej, m.in. w Lubljanie, Czeskim Krumlovie, Toruniu, Warszawie, Krakowie, Gdańsku i Gdyni. Koncertował także m.in. w ramach recepcji Prezydenta Słowenii przez Ministra Gospodarki RP, czy podczas finisażu wystawy poświęconej wybitnej polskiej klawesynistce, Wandzie Landowskiej, w Domu Bacha w Eisenach.   
W 2011 roku muzycy SILVA RERUM arte założyli Fundację SILVA RERUM, której misją jest promocja instrumentów historycznych na Pomorzu. Dla realizacji swoich celów Fundacja współpracuje z Miastem Gdańskiem, które wspiera dwa letnie festiwale muzyczne Fundacji: CAPPELLA ANGELICA. Muzyka Aniołów Mariackich oraz EUROPA +/-1700. Muzycy SILVA RERUM arte realizują także działania edukacyjne dla dzieci. W roku 2015 przybiorą one formę Małej Szkoły Dawnej Sztuki - będzie to jesienny cykl koncertów organizowanych wspólnie z Muzeum Historycznym Miasta Gdańska.

 

patronat: trojmiasto.pl, Radio Gdańsk