Winda - Gdański Archipelag Kultury.

Zadaniem Klubu jest integracja wokół działań twórczych (teatr, muzyka, plastyka) ludzi w różnym wieku, o różnych doświadczeniach i drogach życiowych. Proponowane przez nas imprezy, zajęcia i projekty adresowane są do szerokiego wachlarza odbiorców, również osób niepełnosprawnych.


Winda - Gdański Archipelag Kultury jest organizatorem  m.in. następujących festiwali i przeglądów:

teatralnych:  Festiwal Sztuk Autorskich WINDOWISKO, Spotkania Trójmiejskich Teatrów Niezależnych

muzycznych: Gdańskie Noce Jazsowe, Wrzeszczańskie Dni Muzyki Organowej

  
Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, podaj adres e-mail:

archiwum

archiwum

10-lecie Teatru Amareya


Data: 23 - 24 listopada 2013 zł

Teatr Amareya obch odzi w tym roku swoje 10 urodziny.

Z tej okazji pragniemy zaprosić Was wszystkich na uroczyste obchody, obfitujące w wyjątkowe wydarzenia.

 

 

Trzy premiery, wystawa, pokaz filmu, prezentacje spektakli z repertuaru teatru oraz świętowanie z Wami - fanami, przyjaciółmi, artystami, rodziną.

 

PROGRAM OBCHODÓW 10-LECIA TEATRU AMAREYA:

23 listopada 2013 /sobota/, Klub Winda - GAK, Gdańsk

19:00 „Pusty dom” - duet Agnieszka Kamińska & Katarzyna Pastuszak

20:00 „Ślepa dama na salonach” - solo Aleksandra Śliwińska

20:30 Otwarcie wystawy zdjęć ze spektakli pt. „10 lat Amareya w obiektywie”, poczęstunek

 

24 listopada 2013 /niedziela/, Klub Winda - GAK, Gdańsk

18:00 Premiera „with-in” - solo Agnieszki Kamińskiej

19:00 „2” - solo Katarzyny Pastuszak

19:30 Rozmowa z artystkami - prowadzenie dr Barbara Świąder

20:00 IMPREZA URODZINOWA

 

Wstęp: 15 zł/ jeden dzień

 

4 grudnia 2013 

19:00, Klub Żak, Gdańsk „fetish.wtf” - premiera spektaklu Teatru Amareya w reżyserii Doroty Androsz

 

O spektaklach:

>> PUSTY DOM << Duet: Katarzyna Pastuszak, Agnieszka Kamińska POMYSŁ / REŻYSERIA: Agnieszka Kamińska CHOREOGRAFIA / WYKONANIE: Katarzyna Pastuszak, Agnieszka Kamińska MUZYKA: Jacek Stromski, Agnieszka Kamińska TEKSTY: Katarzyna Pastuszak

Spektakl „Pusty dom” to próba oswajania przestrzeni krajobrazu po stracie, opowieść o znikających punktach oparcia i dogasającym płomieniu życia. Dom to nie tylko miejsce, ale także wewnętrzne poczucie bezpieczeństwa, poczucie godności, zakorzenienia w świecie, kontaktu ze sobą, swoim ciałem i jego historią. Moment straty, w którym nasz dom przestaje istnieć, wyznacza przełom. To początek powolnego poszukiwania sensu i zapełniania pustki. Ciało, wzruszone i bezbronne, rozpięte między lękiem a potrzebą miłości, dryfuje szukając samego siebie w spotkaniu z innym ciałem. Spektakl zrealizowano dzięki pomocy finansowej Samorządu Województwa Pomorskiego oraz Urzędu Miasta Gdańska. Współproducentem spektaklu jest Klub Winda – GAK. Spektakl został zrealizowany w ramach projektu Klubu ŻAK Gdański Festiwal Tańca 2012. www.klubzak.com.pl.

 

 >> ŚLEPA DAMA NA SALONACH << Spektakl solowy Aleksandry Śliwińskiej Pomysł, choreografia, wykonanie: Aleksandra Śliwińska Muzyka: Agnieszka Kamińska Konsultacje: Katarzyna Julia Pastuszak, Agnieszka Kamińska

Kostiumy: Sabina Czupryńska

Spektakl „Ślepa dama na salonach” to historie różnych kobiet, to próba odpowiedzi na pytanie - czym kierujemy się w ocenie czyjejś (nie)normalności i jak bardzo może ona ograniczać i prowadzić do samotności? ...Człowiek ubrany w płaszcz codzienności, chroni się przed krytyką, etykietą, skrywa w sobie uczucia i emocje, które nigdy niewypowiedziane, ze strachu i lęku, nie pozwalają być prawdziwym i szczęśliwym. Wewnętrzne pytania kołaczące w ciele rozrywają je, granicząc z szaleństwem, a strach przed obnażeniem paraliżuje... Spektakl został zrealizowany w ramach projektu Klubu ŻAK Gdański Festiwal Tańca 2012 .www.klubzak.com.pl. Spektakl zrealizowano również w ramach Stypendium Kulturalnego Marszałka Województwa Pomorskiego oraz we współpracy z Klubem WINDA (GAK).

 

 >> WITH-IN << Spektakl solowy Agnieszki Kamińskiej Premiera: 24 listopada 2013 – Klub Winda – GAK,

Gdańskiego Choreografia, wykonanie: Agnieszka Kamińska

To spektakl o fenomenie narodzin - w wielości znaczeń tego słowa. Narodziny - jako początek idei. Narodziny - jako pojawienie się nowego życia, powołanie nowej istoty do życia na świecie. Narodziny - jako świadome stwarzanie życia od nowa. Spektakl zrealizowano w ramach stypendium Urzędu Miasta Gdańska. Współproducentem spektaklu jest Klub Winda – GAK.

 

>> 2 << Spektakl solowy Katarzyny Pastuszak Premiera: 25 października 2013, Klub Żak, Gdańsk Koncept, wykonanie, teksty, video: Katarzyna Pastuszak Konsultacje: Agnieszka Kamińska, Aleksandra Śliwińska Muzyka: Joanna Duda Projekt „2” autorstwa Katarzyny Pastuszak to rzecz o dialogu, o stawaniu się innym wobec innego, o byciu pomiędzy jednym i drugim, byciu jednocześnie jednym i drugim. Projekt 2 realizowany jest w ramach 10-lecia Teatru Amareya i stanowi część autorskiego projektu Katarzyny Pastuszak pt. 33_33_33, który obejmuje 33 performanse i akcje artystyczne zaplanowane na 365 dni - od urodzin do urodzin artystki, tj. od 16 sierpnia 2013 do 16 sierpnia 2014.

 

>> FETISH.WTF << Spektakl Teatru Amareya w reżyserii Doroty Androsz Premiera: 27 października 2013, Klub Żak , Gdańsk Reżyseria: Dorota Androsz Koncept, wykonanie, teksty: Dorota Androsz, Agnieszka Kamińska, Katarzyna Pastuszak, Aleksandra Śliwińska Muzyka: Joanna Duda, Agnieszka Kamińska Video: Jakub Gliniecki

Projekt fetish.wtf to próba zmierzenia się z pojęciem fetyszu, jako rzeczy posiadającej osobliwą moc, emanującej w sensy, bogatej w jakości pierwotne i posiadającej energie oddziaływania i wiązania. fetish.wtf to także podróż po przedmiot za pomocą odruchów lęku, czci, bądź pragnień. fetish.wtf to także próba dotknięcia tematu fetyszyzacji ciała i spojrzenia jako siły je uprzedmiotawiającej.

Więcej informacji o teatrze, spektaklach, biletach na stronach:

www.teatramareya.pl www.klubzak.com.pl