Winda - Gdański Archipelag Kultury.

Zadaniem Klubu jest integracja wokół działań twórczych (teatr, muzyka, plastyka) ludzi w różnym wieku, o różnych doświadczeniach i drogach życiowych. Proponowane przez nas imprezy, zajęcia i projekty adresowane są do szerokiego wachlarza odbiorców, również osób niepełnosprawnych.


Winda - Gdański Archipelag Kultury jest organizatorem  m.in. następujących festiwali i przeglądów:

teatralnych:  Festiwal Sztuk Autorskich WINDOWISKO, Spotkania Trójmiejskich Teatrów Niezależnych

muzycznych: Gdańskie Noce Jazsowe, Wrzeszczańskie Dni Muzyki Organowej

  
Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, podaj adres e-mail:

Warsztaty wokalne

„Zaśpiewaj Wasowskiego z Bogdanem Hołownią”

 

19, 20, 21 stycznia 2018

Warsztaty dla wokalistów (młodzież i dorośli).

 

Harmonogram:

19 stycznia

18:00 – 21:00

20 stycznia

11:00 – 14:00

przerwa

16:00 – 20:00

21 stycznia

11:00 – 14:00

17:00 koncert uczestników warsztatów z akompaniamentem Bogdana Hołowni.

 

ZAPISY: winda@gak.gda.pl, tel. 58-344-77-93

koszt: 240 zł

 

Bogdan Hołownia – guru harmonii jazzowej, znawca twórczości Jerzego Wasowskiego.

 

…„Bogdan Hołownia od lat zafascynowany jest twórczością Wasowskiego, swojego mistrza. Rezultatem tej sympatii są trzy płyty: „Droga do Ciebie ” (nagrana z Lorą Szafran w 2007), "Zmierzch" (2009), „Jerzy Wasowski Songbook” (2010). Wydał też tom nut „Starsi Panowie dwaj”- piosenki Jerzego Wasowskiego i Jaremiego Przybory w opracowaniu Bogdana Hołowni”. Na płycie „Zmierzch” dedykowanej żonie kompozytora Marii Wasowskiej Hołownia napisał: „Muzyka Jerzego Wasowskiego jest opowieścią przychodzącą do nas ze świata, gdzie króluje piękno, dobro, subtelność i miłość. Dla duchowej strony mego życia jest ona wspaniałym lekarstwem".”… 

źródło: http://www.radiownet.pl/publikacje/bogdan-holownia-gra-utwory-jerzego-wasowskiego

 

Bogdan Hołownia pochodzi z Torunia, gdzie ukończył Średnią Szkołę Muzyczną.
Na początku lat dziewięćdziesiątych studiował w Berklee College of Music w Bostonie,
w klasie profesora Raya Santisiego i Laszlo Gordonyego. Pierwsze poważniejsze doświadczenia w graniu muzyki jazzowej związane są z kwartetem Jana "Ptaszyna" Wróblewskiego. Później współpracował między innymi z Januszem Muniakiem, Adamem Kawończykiem, Januszem Kozłowskim, Marcinem Jahrem, Krzysztofem Mrozem, Bronkiem Harasiukiem, Kazimierzem Jonkiszem.

W rodzinnym Toruniu grywa od 1994 roku wraz z Andrzejem "Brunerem" Gulczyńskim oraz Józefem Eliaszem w grupie o nazwie "Los Angeles Trio".

W USA Bogdan współpracował z Davem Clarkiem, Skippem Haddenem, George Zoncem, Larrym Kohutem, Jeffem Stitelym, Bronkiem Suchankiem, Grażyną Auguścik, Jerzym Głodem, Michałem Urbaniakiem i Urszulą Dudziak.

Po powrocie do kraju współpracował z Lorą Szafran, Ewą Bem, Jorgosem Skoliasem, Tomaszem Szukalskim, Jerzym Skalskim, Markiem Jakubowskim, Patrykiem Pilasiewiczem.